léto 2012 – letní masky plné ovoce – intenzivní hydratace a péče

Pa3 je první kosmetický salon v Praze, kde se můžete setkat s kosmetikou Ilcsi.

Maďarsko –  pět hodin jízdy autem … z Prahy,  z Brna tři … donedávna náš soused … a přesto ho trochu přehlížíme … například málokdo ví,  že tam umí dělat jedinečnou kosmetiku …

Ilcsi je malá tradiční rodinná firma. Na vlastních ekoplantážích pěstuje byliny, květiny, ovoce a zeleninu, z kterých … podle desítky let prověřených receptur … a současně s moderní certifikací BDIH *… vyrábí nádhernou profesionální kosmetiku … unikátní … okouzlující všechny smysly … přínosnou …  i něžnou k naší citlivé pleti …

pleťové masky plné kousků ovoce a jemně našlehané krémy jsou součástí (nejen)  letní péče … 🙂

 

(Na zimu se zas vrátíme i k populárnímu papričkovému ošetření… ač nejedné majitelce citlivé pleti zatrne,  je to ošetření velmi prospěšné pro velkou řadu problémů pleti, včetně např. rozšířených žilek apod.  Klidnou omlazenou pleť vnímá klientka bezprostředně po ošetření. Ale přeci jen je ošetření trochu nezvyklé,  proto ho nabízím při opakované návštěvě, kdy už mám dostatek informací o vaší pleti a vy dostatek důvěry ke mně 🙂 .)

28/6/2012

Kontrolovaná přírodní kosmetika BDIH

*  BDIH

Značku kontrolované přírodní kosmetiky BDIH, založil a registruje Svaz německých průmyslových a obchodních podniků (Bundesverband deutscher Industrie- und Handelsunternehmen) zabývajících se výrobou a prodejem léčiv, potravinových doplňků a přípravků péče o tělo již od roku 1996. Asociace má sídlo v Mannheim, Německo, a spravuje registrace pro více než 300 výrobců a distributorů. Splnění přísných kritérií je posuzováno pro každý výrobek zvlášť nezávislým mezinárodním institutem Ecocontrol v Osterode.

Požadavky na BDIH kontrolovanou přírodní kosmetiku:

  • 1. Suroviny získané z rostlin pochází, tam kde je to možné, z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z kontrolovaného sběru v divoké přírodě.
  • 2. Produkty ani jejich suroviny nesmí být testovány na zvířatech. Je zakázáno používat suroviny z mrtvých zvířat.
  • 3. Použití anorganických solí a surovin získaných z minerálů je povoleno s výjimkou těch, které jsou uvedeny v bodě 5.
  • 4. Suroviny s omezeným použitím: emulgátory a tenzidy. Výrobce smí používat pouze ty emulgátory a tenzidy, které se vyrábí přirozenou cestou z přírodních surovin.
  • 5. Kontrolovaná přírodní kosmetika zásadně nepoužívá: syntetická barviva a parfémy, silikony, parafín a jiné ropné produkty.
  • 6. Konzervace: pro zajištění mikrobiologické čistoty produktů jsou kromě přirozených konzervantů povoleny tyto přírodně identické konzervační látky: benzylalkohol, kyselina benzoová a její sloučeniny, kyselina salicylová a její sloučeniny, kyselina sorbová a její sloučeniny. Použití těchto konzervačních látek musí být uvedeno na obalu.
  • 7. Použití radioaktivního záření k dezinfekci surovin a výrobků není dovoleno.
  • 8. Dodržování uvedených kritérií kontroluje nezávislý institut Ecocontrol.

Zdroj:www.kontrollierte-naturkosmetik.de

© 2011